Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Strona Sołectwa Mała Wieś Górna

Tablica edukacyjna

środa, 13 styczeń 2016 00:00

W Małej Wsi Górnej stanęła nowa tablica edukacyjna. Tablice edukacyjne to sprawdzony sposób na przekazywanie wiedzy. Nowa tablica zawiera informacje o biologii nietoperzy żyjących w okolicy. 

 

Szczególną uwagę poświęcono rzadkiemu gatunkowi, wpisanemu do Polskiej Czerwonej Księgi, którym jest Mroczek posrebrzany, żyjący w Małej Wsi Górnej. Jest to pierwsza tablica, która da początek ścieżce edukacyjnej, która powstanie na terenie miejscowości. Środki finansowe w kwocie 1200,00 zł na zaprojektowanie, zakup oraz montaż tablicy, pochodziły z projektu "Izerski model przedsiębiorczości społecznej jako metoda rozwoju stowarzyszeń i wsi tematycznych", pod patronatem FIO oraz Fundacja  Partnerstwo Izerskie Bogactwem Trójgraniczna. Tablicę wykonała firma Zakład Remontowo Budowlany Instalatorstwo usługowe „Dźwigar „ S. C.  Izabela Rogalińska Kokoszka, Jarosław Kokoszka Męckiej Woli. Mała Wieś Górna przystąpiła do uczestnictwa w tym projekcie w ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu Sołtys Pani Małgorzaty Pławiak. 

 

 

Ostatnio zmieniany środa, 13 styczeń 2016 19:25
Czytany 979 razy

Najpopularniejsze komentarze